Bukiety, jak je odpowiednio przyozdobić?

Bukiet kwiatówKwiaty to element nieodłącznie towarzyszący każdej większej okazji rodzinnej. Idąc na chrzciny, ślub, urodziny czy imieniny zawsze obok prezentu przynosi się również bukiet kwiatów bądź pojedynczą różę. Aby sprawiały jeszcze lepsze wrażenie na osobie obdarowywanej, dobrze jest poprosić o dodanie do niego delikatnej wstążki do kwiatów.

Powód jest jeden, a mianowicie aby sprawić lepsze wrażenie i zdecydowanie podkreślić zaklęty urok w kwiatach. Niektóre kwiaty, jak na przykład bukiety z polnych kwiatów czy słoneczniki, nie potrzebują ozdobnych wstążek do kwiatów, a ponadto żadna z dostępnych na rynku nie wpasowałaby się w naturalną kompozycję.

Róże od serca

Róża to kwiat, który można podarować kochanej osobie na każdą okazję. W kwiaciarniach dostępnych jest mnóstwo jej odmian i kolorów. W tradycji przyjęło się, ze albo wręcza się jedną, albo bukiet składający się z nieparzystej liczby róż. Nie ważna jest liczba kwiatów składających się w całość, ważny jest sposób ich ozdobienia. Dodanie odpowiedniej wstążki do kwiatów jest w tym wypadku niezbędne. Tradycyjnie były to delikatne złote, czerwone albo srebrne połyskujące tasiemki obwiązane w połowie łodygi. Niezależnie od dobranego koloru efekt końcowy jest niezwykle subtelny ale zarazem zdecydowany.

Nowe trendy we florystyce

Od niedawna drobne wstążki do kwiatów zostały zastąpione innymi, bardziej eleganckimi ozdobami. Jedną z nowszych propozycji jest grubsza tasiemka w kształcie koronki w kolorze białym. Ten rodzaj ozdoby wspaniale działa na wyobraźnię. Pomimo tego, że ten rodzaj wstążki do kwiatów przykuwa większą uwagę od samych kwiatów, to efekt końcowy jest wprost olśniewający. Takie zestawienie jest wspaniałą propozycją jako prezent dla kobiety delikatnej, bardzo dziewczęcej.

Zimowe szaleństwa

Powszechnie wiadomo, że okres przedświąteczny to czas zimowego szaleństwa sklepowego i nie tylko. To właśnie wtedy wzrasta popyt na kwiaty. Aby nie wybijać się ze świątecznego nastroju większość dobrych kwiaciarni wzbogaca swój asortyment we wstążki do kwiatów z zimowymi motywami. Popularnymi są te z czerwonymi reniferami, jak i te ze śnieżynkami. Doskonale pasują one nie tylko do róż ale również odnajdą się na doniczkach znajdujących się w mieszkaniu przez cały rok. Wystarczy ruszyć trochę wyobraźnię, a zwyczajna wstążka do kwiatów może diametralnie zmienić wystrój detali znajdujących się w pomieszczeniu.

Girlandy dekoracyjne

Przy odrobinie wyobraźni, posiadając delikatne ozdoby z motywami świątecznymi, grubą wstążkę do kwiatów, klej i zapał można stworzyć niesamowitą i niepowtarzalna ozdobę świąteczną. Wystarczy tylko połączyć ze sobą wszystkie elementy, a nowa ozdoba o wielu zastosowaniach będzie gotowa. Taką girlandę wykonaną ze wstążki do kwiatów można przymocować do kandelabrów, czy do górnej partii firanek. Możne również posłużyć jako łańcuch na choince.

Różne grupy wstążek

Potocznie mówi się tylko o wstążce do kwiatów, jednak w fachowej terminologii jest ich wiele rodzajów. Najpopularniejszymi z nich są wstążki szyfonowe, czyli takie, które wykonane są z organzy. Cechują się przezroczystością i posiadają szeroką gamę kolorystyczną. Ponadto są jeszcze te satynowe, wykonane z grubego, trwałego materiału, wstążki do kwiatów PP, które również nadają się do pakowania prezentów, no i te pogrzebowe. Posiadają one sentencję, utrzymane w kolorystyce czarno-białej.

Niezależnie od tego, jaką wstążkę do kwiatów się dobierze, ważne jest aby całość ze sobą współgrała. Jeśli nie jest się pewnym swojego wyboru, wyszkolona florystyka na pewno dobierze odpowiedni kwiat, do odpowiedniej wstążki na odpowiednią okazję.

Autor: www.florpol.pl.

Komentarze