Jakie mydło do automatycznego dozownika?

Mydło do automatycznego dozownikaOdpowiednie dbanie o higienę to podstawa - regularne mycie rąk, zwłaszcza uwzględniając obecną pandemię, zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i wirusów, niebezpiecznych dla organizmu człowieka. Z tego powodu coraz więcej osób świadomie podchodzi nie tylko do regularnego mycia rąk, ale również stosowania odpowiednich preparatów w firmowych dozownikach.

To właśnie te urządzenia - zwłaszcza dozowniki automatyczne - umożliwiają ograniczenie do minimum kontaktu z potencjalnymi drobnoustrojami. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie - jakie mydło do automatycznego dozownika wybrać? Czym się kierować, wybierając między mydłem w płynie czy piance lub płynem do dezynfekcji?

Mydło w płynie - kiedy warto je wybrać?

Bez wątpienia podczas zastanawiania się, nad tym jakie mydło do automatycznego dozownika wybrać, jako pierwsze na myśl przychodzi mydło w płynie. Nic dziwnego - to najpopularniejsze rozwiązanie, a zarazem jedno z tańszych, jeśli chodzi o zachowanie higieny w toalecie publicznej czy domowej. Najczęściej spotykamy je w dwóch wariantach. Jednym z nich są bardzo skondensowane preparaty o różnej barwie lub zapachu, sprzedawane w kanistrach. Drugi wariant to z kolei wkłady z mydłem, które przeznaczone są do dozowników.

Warto jednak pamiętać o tym, by dobrać odpowiednią gęstość mydła do posiadanego dozownika. W przeciwnym wypadku zbyt rzadkie mydło będzie po prostu wyciekać, przez co część preparatu zmarnuje się. Co więcej - wpłynie to negatywnie na estetykę pomieszczenia. Zbyt gęste mydło z kolei może mieć problem z opuszczeniem dyspensera.

Jakie zalety niesie wybór mydła w piance?

Drugim dość popularnym rozwiązaniem, jakie przychodzi nam do głowy, gdy zastanawiamy się, nad tym jakie mydło do automatycznego dozownika będzie najlepsze, jest mydło w pianie. W jego przypadku główną zaletą jest fakt, że z dyspensera na dłoń użytkownika trafia porcja zawierająca powietrze, zwiększające objętość mydła. W efekcie wydaje nam się, że pobraliśmy dużo mydła i nie trzeba pobrać kolejnej porcji, co pozytywnie wpływa na wydajność urządzenia.

Dodatkową zaletą mydła w pianie jest fakt, że nawet jego niewielka ilość wystarczy, by umyć dłonie, a do tego zabiegu nie potrzeba w ogóle moczyć rąk w wodzie. W większości przypadków piana wchłania się w dłonie, ograniczając także potrzebę zmywania jej - samo wytarcie dłoni o suchy ręcznik w zupełności wystarcza. Innymi słowy - mydło w pianie to nie tylko oszczędność samego preparatu, ale także wody - co dla wielu przedsiębiorstw może mieć znaczenie.

Mydło w płynie czy w pianie - które wybrać?

Jak wynika z badania, przeprowadzonego we Freiburgu w 2014 roku, istnieją zasadnicze różnice pomiędzy użytkownikami korzystającymi z obu tych rodzajów detergentów. Przez dwa miesiące porównywano korzystanie z obu produktów - okazało się, że zużycie wody w przypadku mydła w pianie zmniejszyło się o jedną trzecią, wymieniano je lub uzupełniano aż o 59% rzadziej Co więcej, czas mycia rąk przez osoby korzystające z mydła w pianie był o 24% krótszy od czasu, jakiego potrzebowały osoby stosujące mydło w płynie. Oznacza to, że choć mydło w pianie wydaje się droższym rozwiązaniem, jego eksploatacja sprawia, że w ostatecznym rozrachunku okazuje się tańszym (a zarazem o wiele bardziej ekologicznym) wariantem, niż jego najpopularniejszy rywal.

Płyn do dezynfekcji - czy warto na niego postawić?

Biorąc pod uwagę pandemię korona wirusa COVID-19, wiele osób zastanawia się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie płynu do dezynfekcji zamiast mydła w dozowniku. W niektórych miejscach pracy płyn dezynfekujący powinien być obowiązkowym wyposażeniem dozownika, ponieważ - w przeciwieństwie do mydła - jest w stanie usunąć nie tylko zabrudzenia, ale także unieszkodliwić mikroorganizmy, znajdujące się na dłoniach użytkownika. Wybierając płyn do dezynfekcji jako mydło do automatycznego dozownika warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej zdecydować się na dozownik łokciowy. W obu przypadkach jednak należy pamiętać o tym, by dozownik był w pełni szczelnym urządzeniem. W przeciwnym wypadku może dojść do wycieku płynu.

Źródło: https://unipack.pl/.

Komentarze