Skrzynka na kwiaty

Skrzynia na kwiatyDzięki skrzynce na kwiaty możesz szybko przekształcić przestrzeń na zewnątrz w przytulną oazę. Daj ogrodowi lub balkonowi nowe życie, od kolorowych kwiatów po smaczne zioła. Zobacz tutaj wszystko, co możesz sadzić, może to zainspiruje cię do tego, jak ozdobić skrzynki na kwiaty w ogrodzie. Skrzynki na kwiaty to wspaniały i łatwy sposób na pozyskanie kwiatów, roślin i ziół w ogrodzie.

Za pomocą kilku narzędzi możesz stworzyć przyjemny obszar na zewnątrz, co zapewni zarówno lepsze miejsce do pracy w ogrodzie, jak i utrudni dostęp ślimaków i różnego rodzaju robaków do twoich roślin.

Przeczytasz poniżej, które kwiaty, zioła i rośliny możesz uprawiać w skrzynce na kwiaty i jak zapewnić roślinom najlepsze warunki. Zebranych jest tutaj również wiele inspiracji, które pokazują, jak ozdobić skrzynki na kwiaty w ogrodzie, na tarasie lub na balkonie.

Jeśli masz mały ogród, taras, a może balkon, skrzynki na kwiaty mogą zapewnić znacznie więcej przestrzeni ogrodowej, dlatego są idealne do stosowania w małych ogrodach miejskich lub dla tych, którzy po prostu chcą więcej przestrzeni. Skrzynki kwiatowe wypełniają przestrzeń, a jednocześnie określają obszar roślin, co może być ich zaletą.

Skrzynki na kwiaty na kółkach

Wybór skrzynki na kwiaty na kółkach ułatwia przenoszenie. Uzyskasz w ten sposób dynamiczny ogród, w którym będziesz mógł zmienić wystrój według własnego uznania. W takim ogrodzie, gdzie ciągle coś zmieniasz jesteś na bieżąco z tym, do czego chcesz go używać.

Skrzynia na kwiaty na kółkach ułatwi również roślinom wzrost w optymalnych warunkach. Możesz je przenieść na słońce lub w cień, w zależności od pogody, lub przenieść na zimę, bez konieczności ich przesadzania.

Jak ustawić skrzynkę z kwiatami w ogrodzie?

Jeśli chcesz mieć skrzynkę z kwiatami w ogrodzie, dobrze jest najpierw zastanowić się, które rośliny chcesz posadzić i jakie są Twoje potrzeby i jakie wymagania dotyczące ogrodu.

Czy chcesz kwiaty, rośliny zielone lub jadalne zioła i warzywa? Jakie kolory pasują do ogrodu i które rośliny najlepiej wyglądają obok siebie?

Ważne jest również, aby wybrać rośliny i kwiaty, które cieszą się środowiskiem, w którym stoją. Jeśli skrzynka na kwiaty ma stać w słonecznym miejscu, wybierz kwiaty i rośliny, które lubią światło słoneczne. Jeśli mają być zacienione, wybierz kwiaty, zioła i rośliny, które mogą to wytrzymać.

Co możesz sadzić w skrzynce na kwiaty?

Skrzynki są idealne do sadzenia ziół i kwiatów.

Kwiaty letnie i byliny do skrzynki kwiatowej

Jeśli chcesz łóżko kwiatów, które kwitną o różnych porach roku, posadź byliny w skrzynkach kwiatowych. Tutaj możesz zobaczyć 10 bylin, które dobrze nadają się do sadzenia w doniczkach i skrzynkach.

  • Złocień krzewiasty
  • Tawułka
  • Zawilec chiński
  • Floks wiechowaty
  • Liliowiec
  • Szałwia
  • Jeżówka purpurowa
  • Orlik
  • Funkia

Rośliny wieloletnie wyróżniają się na tle letnich kwiatów, które zwykle sadzi się w doniczkach i stawia na werandzie. Tutaj zobaczysz, jak sadzić rośliny w skrzynkach i doniczkach. Aby uzyskać kolorowe łóżko, możesz połączyć rośliny wieloletnie z pięknymi letnimi kwiatami (kwiaty jednoroczne). Oczywiście możesz również wyhodować jadalne kwiaty w skrzynce na kwiaty.

Zioła w skrzynce kwiatowej

Uprawa własnych ziół jest przyjemna, miła, łatwa, a także pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.

Musisz jednak wiedzieć to, jak najlepiej uprawiać poszczególne rośliny. Na przykład niektóre zioła potrzebują mniej wody niż inne, a niektóre rośliny wolą stać w słonecznym miejscu z dużą ilością wody. Należy również zwrócić uwagę na to, o jakiej porze roku najlepiej sadzić rośliny i zbierać różne zioła.

Tutaj znajdziesz krótki przewodnik, dzięki któremu będziesz mógł zacząć uprawiać pachnące i smaczne zioła. Poniżej możesz zobaczyć, które zioła najlepiej nadają się do skrzynki na kwiaty:

Kłosowiec
Roślina ma długą oś fioletowych kwiatów, co jest jednym z przysmaków motyli. Liście mają cudowny zapach anyżu i są często używane jako ozdoby do deserów, sałatek lub herbaty.

Koper
Koper nie jest rośliną wieloletnią, ale ponieważ roślina lubi się rozsiewać, wyrasta z roku na rok. Kwitnący koperek, wygląda pięknie, podobnie jak inne rośliny, a jasne żółtozielone kwiaty są niezwykle dekoracyjne.

Lawenda
Lawenda jest przykładem pomysłowego stosowania ziół jako dodatków. Roślina ta kwitnie w środku lata, z lawendowymi, niebieskimi, różowymi lub białymi kwiatami. Znana francuska mieszanka przypraw zawiera lawendę.

Oregano
Oregano pachnie niewiarygodnie pięknie, a wiele osób, gdy je wącha myśli o pizzerii. Ale oregano jest również ładną i lekką byliną, która kwitnie latem, a jej ciemnofioletowy lub różowy kwiat przez długi czas wygląda jak chmury.

Szczypiorek
Szczypiorek to zioło, które zna większość ludzi. Ale czy kiedykolwiek ktoś myślał, że jest on również dekoracyjny. Od maja do lipca szczypiorek kwitnie i wówczas fioletowe kulki pojawiają się na prętach o długości 30 cm.

Szałwia
Szałwia jest byliną, która wygląda pięknie w wieloletnim łóżku roślin przez większą część roku. Charakterystyczne liście są srebrnoszare, a kwiaty, które znajdują się wzdłuż osi, są niebiesko-fioletowe. Szałwia ma pikantny i przenikliwy smak, który idealnie pasuje do ciężkich potraw mięsnych i makaronów.

Tymianek
Tymianek występuje w wielu różnych gatunkach i odmianach. Charakteryzuje się pachnącymi liśćmi, niezależnie od pory roku. Niektóre odmiany są dość niskie i dlatego dobrze komponują z niższymi roślinami lub między kamieniami, inne są niskimi krzewami.

Smak, zapach i zawartość olejków aromatycznych to nie tylko korzyści płynące z tych roślin dla właścicieli ogrodów. Rośliny te przyciągają również owady, z których może korzystać Twój ogród, a motyle także lubią gromadzić się wokół ziół. Wiele ziół jest ładnych i można je łatwo sadzić. Wygodnie jest też mieć je blisko tarasu, na którym grillujesz, lub przy drzwiach kuchennych, aby były łatwo dostępne i żebyś mógł czuć ich zapach.

Jak sadzić rośliny w skrzynce kwiatowej?

Uzupełnij skrzynkę ziemią doniczkową, wodą i nawozem. Podczas sadzenia kwiatów i ziół twoja skrzynka na kwiaty powinna być wypełniona mieszanką doniczkową lub ziemią doniczkową. Dobrym pomysłem jest dodanie wody do skrzynki. Gdy gleba jest wilgotna, można dodać nawóz organiczny lub kompost.

Następnie wybierz rośliny, które chcesz posadzić w skrzynce. Umieść je najpierw w ziemi w doniczkach, aby zobaczyć, jak wyglądają obok siebie. Następnie ostrożnie wyjmij je z plastikowych doniczek i posadź w glebie w skrzynce na kwiaty. Rozsądnie jest zacząć od środka pudełka, aby upewnić się, że jest miejsce dla wszystkich roślin.

Na koniec przykryj rośliny ziemią. Upewnij się, że poziom ziemi znajduje się około 5-12 cm poniżej górnej krawędzi skrzynki.

Ważne jest, aby każda roślina miała swoje miejsce w skrzynce. Jeśli masz zbyt wiele ziół lub kwiatów w skrzynce, to dla wszystkich roślin może być zbyt mało składników odżywczych w glebie.

Jak utrzymać skrzynkę na kwiaty?

Upewnij się, że rośliny zawsze mają wystarczającą ilość wody. Jeśli gleba jest sucha kilka centymetrów poniżej, podlej wodą. Ponadto możesz zapewnić roślinom dobre warunki wzrostu w skrzynce na kwiaty, jeśli dodasz do gleby zrównoważoną ilość nawozu rozpuszczalnego w wodzie co dwa lub trzy tygodnie.

Skrzynki z kwiatami - pomysły

Wysoka skrzynka na kwiaty
Określ wymiar i wysokość dla skrzynki na kwiaty z krzewami, w której mogą rosnąć rośliny pnące. Istnieje kilka różnych form. Możesz znaleźć zarówno małe skrzynie na kwiaty z kratką, jak i duże z wbudowaną ławką. Ceny będą się różnić.

Plastikowe skrzynka na kwiaty
Istnieje wiele praktycznych i ładnych skrzynek na kwiaty wykonanych z tworzywa sztucznego. Takie skrzynki na kwiaty znajdziesz w większości sklepów z artykułami kwiatowymi lub ze sprzętem ogrodniczym. Jeśli chcesz, aby twoja skrzynka miała niepowtarzalny wygląd, możesz dodać ozdobne kamienie między roślinami.

Drewniana skrzynka na kwiaty
Ładne i naturalne drewniane skrzynki mogą sprawić, że na tarasie będzie bardzo przyjemnie. Z drewna wykonanych jest wiele różnych skrzynek na kwiaty, wybierz tylko kolor, który najlepiej pasuje do Twojego ogrodu lub tarasu.

Skrzynka na kwiaty jako sekcje tarasowe lub żywa ściana
Użyj skrzynek z kwiatami, aby podzielić taras lub zrobić przytulne kąciki w ogrodzie. Sadząc wysokie i gęste rośliny, możesz szybko osłonić inne rośliny przed wiatrem, a także ciekawskimi oczami.

Kolorowe pudełko z kwiatami
Jeśli chcesz kolorowej i żywej atmosfery w ogrodzie, możesz pomalować skrzynki na kwiaty w zabawnych kolorach. Tylko Twoja wyobraźnia wyznacza granice. Innym dobrym pomysłem jest ustawienie skrzynek na kwiaty tak wysoko, jak to możliwe, jest to dobre dla twoich pleców!

Skrzynka na kwiaty i ławka
Możesz szybko zrobić miejsce odpoczynku i kącik kwiatowy w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, jeśli znajdziesz skrzynkę na kwiaty, która może również służyć jako ławka. Czy może być lepiej?

Skrzynka na kwiaty z ławką
Możesz w przyjemny sposób połączyć skrzynkę z kwiatami z ławką. Tutaj ławka jest ustawiona jako przedłużenie skrzynki na kwiaty.

Stalowa skrzynka na kwiaty
Skrzynka na kwiaty ze stali corten. Stal kortenowska jest twardsza niż zwykła stal, ma podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne, tworzy samoczynnie powłokę ochronną odzwierciedlająca rdzę. Powstający nalot jest gwarancją niepowtarzalności, stylu i elegancji. Możesz złożyć własną skrzynkę, zamawiając elementy o żądanej długości, wtedy otrzymasz skrzynkę na kwiaty dokładnie spełniającą twoje wymogi.

Skrzynka na kwiaty na kółkach
Dobrym pomysłem jest znalezienie skrzynki na kwiaty z kółkami. Ułatwia to poruszanie takiej skrzynki po powierzchni, dzięki temu można zmieniać rośliny w zależności od sezonu, a jesion w drewnianej skrzynce jest bardzo uroczy.

Stwórz własną skrzynkę na kwiaty
Jeśli masz rustykalny wystrój na tarasie, drewniana skrzynka na kwiaty może bardzo urocza.

Komentarze