Prezent na nowe mieszkanie - co kupić na parapetówkę?

Prezent na nowe mieszkanieCo kupić na parapetówkę? To problem stary jak sama tradycja przynoszenia prezentów na nowe mieszkanie. Na liście najpopularniejszych znajdują się takie przedmioty, które są potrzebne w każdym domu i również te, które trafią już następnego dnia na dno szafy do kolekcji niechcianych klamotów. Najlepszy prezent na parapetówkę powinien być praktyczny i niezbędny w każdym domu.

Taki podarunek to przedmiot, który będzie dobrze służył gospodarzom. Większość bibelotów i śmiesznych gadżetów prawdopodobnie powiększy kolekcję nietrafionych prezentów, które wcześniej czy później trafiają do kosza. Wśród pewniaków są przedmioty codziennego użytku takie jak małe AGD i te odświętne typu zastawa stołowa, wazony, wazy, patery itp.

Prezenty na nowe mieszkanie - pomysły, inspiracje, przykłady

1. Komplet pościeli to podarunek, który ucieszy gospodarzy pod warunkiem, że trafimy z wymiarami poszewek. Pamiętajmy, że rozmiary rodzimych kołder i poduszek różnią się od tych dostępnych w popularnych sieciówkach. Kolorystyka i wzór również mają wielkie znaczenie. Decydując się na taki prezent warto wiedzieć, w jakich kolorach jest urządzona sypialnia i znać preferencje estetyczne gospodarzy. Bądź co bądź łóżko jest miejscem relaksu i pościel powinna być nie tylko ładna, ale też wywoływać pozytywne skojarzenia u osób z niej korzystających. W sklepach z podarunkami znajdziemy mnóstwo śmiesznych i nazbyt dynamicznych wzorów, które wywołują uśmiech na ustach. Jednak wybór pościeli pod wpływem chwilowego impulsu może okazać się nietrafionym prezentem. Zawsze warto zadać sobie pytanie: Czy chciałabym/chciałbym spać pod taką pościelą? Dlatego nie warto stawiać na bardzo krzykliwe i komiczne desenie czy np. te przedstawiające postacie z kreskówek.

2. Komplet ręczników - w tym wypadku kolorystyka również ma kluczowe znaczenie. W nowoczesnych aranżacjach każdy szczegół jest przemyślany. Wszelkie dodatki i przedmioty codziennego użytku podkreślają charakter całego pomieszczenia. Bardzo często wprowadzenie dodatkowej barwy powoduje chaos. Dlatego, zanim wybierzemy taki prezent na nowe mieszkanie warto zapytać właścicieli, w jakich kolorach została urządzona łazienka. Pytanie nie powinno być źle odebrane przez gospodarzy a znacznie ułatwi zadanie kupującemu.

3. Elegancki biały obrus z nowoczesnej plamoodpornej tkaniny najlepiej w zestawie z serwetkami. Taki podarunek jest nie tylko pożyteczny, ale też prawdopodobnie będzie używany na specjalne okazje co oznacza, że posłuży przez długie lata. W sprzedaży dostępne są również komplety zawierające ciężarki do obrusu i utrzymane w tym samym stylu obrączki do serwetek. To przedmioty piękne, praktyczne i przydatne w każdym domu. Niestety ich zakup jest odkładany na wieczne nigdy.

4. Komplet ekskluzywnych świeczników doskonale sprawdzi się jako prezent na parapetówkę pod warunkiem, że kupimy więcej niż jedną sztukę. A przedmioty stylem i kolorem będą pasowały do aranżacji salonu lub jadalni. Taki podarunek z pewnością zostanie doceniony podczas przystrajania stołu na uroczystą kolację czy ... podczas awarii prądu.

5. Gustowny zestaw do serwowania tortów i ciast. Najlepiej sprawdzi się komplet: patera z łopatką do nakładania tortu plus etażerka, czyli piętrowa patera na ciasto i owoce. Są to przedmioty, których brakuje nawet doświadczonym gospodyniom. Wzór nie musi być identyczny z tym na zastawie stołowej, ważne by designem pasował do wyposażenia domu i gustu gospodarzy.

6. Ramka na zdjęcie to kolejny prezent na nowe mieszka, który może sprawić wiele radości pod warunkiem, że ramka nie będzie zbyt wymyślna żartobliwa, a raczej dopasowana do wystroju. W tym wypadku również warto sprawdzić, w jakich kolorach zostało urządzone mieszkanie. Bardzo często taka pojedyncza ramka jest bodźcem dla gospodarzy do stworzenia na jednej ze ścian małej galerii z ważnymi dla nich zdjęciami.

7. Modne i praktyczne pojemniki kuchenne na kawę herbatę i cukier ucieszą każdą panią domu. Wybierając wzór i kolor warto postawić na neutralne barwy i klasyczny kształt, dzięki którym pojemniki będą pasowały do każdej aranżacji. Biel, czerń czy przezroczyste szkło to idealny wybór, jeśli kolorystyka i styl, w jakim urządzono kuchnię pozostaje tajemnicą aż do dnia parapetówki.

8. Tabliczka na drzwi z nazwiskiem właścicieli i numerem domu. Elegancka i ekskluzywna z pewnością sprawi wiele radości i będzie służyć przez długie lata. W sprzedaży dostępne są również tabliczki z samymi imionami.

9. Dzbanek filtrujący wodę, najlepiej w zestawie z kilkoma filtrami. Od kilku lat filtry do wody to obowiązkowy element wyposażenia w każdym domu. Nawet jeśli gospodarze posiadają już jeden na stanie, dzbanek filtrujący po pewnym czasie ulega zużyciu, traci swój pierwotny ładny wygląd i trzeba go wymienić na nowy.

10. Wycieraczka to rzadziej spotykany prezent do nowego mieszkania. Jest to jednak przedmiot, którego najczęściej brakuje w nowych domach. Porządna z ciekawym napisem to koszt od kilkudziesięciu do nawet 200-300 zł.

Zbiorowe prezenty na nowe mieszkanie

Jeśli na parapetówkę gospodarze zaprosili kilka lub kilkanaście osób, które się znają doskonałym pomysłem jest wspólny prezent za większy budżet. Jeden porządny podarunek sprawi więcej radości aniżeli cała masa bibelotów.

Do prezentów wybieranych w tej kategorii należą:

1. Ciśnieniowy ekspres do kawy - to prawdziwy strzał w dziesiątkę w domu kawoszy. Taki prezent na nowe mieszkanie będzie służył przez długie lata. Prawdopodobnie każdego poranka właściciele nowego mieszkania delektując się pyszną kawą choć przez chwilę ciepło o was pomyślą.

2. Robot sprzątający lub odkurzacz pionowy to kolejna propozycja. Nowoczesne bezprzewodowe odkurzacze to wydatek od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Taki prezent na nowe mieszkanie nawet w podstawowej wersji powinien ucieszyć gospodarzy.

3. Ekskluzywna półka na wino wraz z całym zapasem trunku. Uwaga w tym wypadku należy zastanowić się, czy gospodarze piją wino i dopytać, czy znajdą miejsce na kolejny mebel.

4. Karta podarunkowa do sklepu z wyposażeniem lub akcesoriami do domu. Taki prezent na parapetówkę z pewnością ucieszy gospodarzy pod warunkiem, że mowa o kwocie, za którą w danym sklepie można coś porządnego kupić.